PANAMA I KOSTARYKA

Panama to kraina wiecznego lata, zielonych lasów tropikalnych, wysepek porośniętych kokosowymi palmami i setek plaż na brzegach dwóch oceanów. Jest to miejsce gdzie cywilizacja, natura i świat indian są odległe o kilka kroków. Kostaryka to raj dla miłośników przyrody: kilkanaście wulkanów, setki wodospadów i kilkadziesiąt obszarów chronionych, gdzie można spotkać endemiczne gatunki.
Nie jesteśmy zwolennikami łączenia krajów podczas jednej wyprawy, tutaj robimy jednak wyjątek, ponieważ Panama i Kostaryka wzajemnie się uzupełniają. Program jest nasycony atrakcjami i często jesteśmy w ruchu od rana do wieczora.


Wyprawę rozpoczniemy w Panamie, gdzie drapacze chmur przeglądają się w wodach pacyfiku. Później ruszymy w kierunku Darien, gdzie zwiedzimy niezwykłe jaskinie i spotkamy indian Embera żyjących wciąż zgodnie z tradycją przodków. Na kolejne 3 dni zapomnimy o Świecie na rajskim archipelagu San Blas. Po przelocie do Kostaryki zanurzymy się w falach Pacyfiku i dzikich wodospadach. Zwiedzimy parki narodowe i wykąpiemy się w jeziorze na szczycie wulkanu. Na koniec odpoczynek na wyspach Bocas del Toro i powrót do Panamy, gdzie odwiedzimy słynny kanał Panamski. 
Galeria z naszych wyjazdów: